EasyRecord

Leichte und flexible Verwaltung der Leichtathletikwettkämpfe.


Current competitions »

Wettbewerbe 2022

26 Juli
TIF Sommarhopp Krokom
25-26 Juli
Sommarspelen Kristianstad
24 Juli
Ystadspelen Ystad
23 Juli
Nonamespelen Bollnäs
23-24 Juli
Kalmar Sommarspel Kalmar
23-24 Juli
Kalmar Mångkampsfestival och Parasport Kalmar
21 Juli
PRK 4 Umeå
20 Juli
TIF Sommarkast Krokom
19 Juli
Hedbergs hopp Söderhamn
18 Juli
Resultattävling Visby Visby
16-17 Juli
Nordic Baltic Junior Championship and match U20 and Championship U23 Malmö
16-17 Juli
Ölandsspelen Löttorp
15 Juli
Hoppsan 3: Stavhopp Lidingö
13 Juli
Lundahoppet Lund
12 Juli
Ottos kast Söderhamn
9 Juli
Vingaspelen 2022 Örnsköldsvik
8-10 Juli
Öresundsspelen Helsingborg
4 Juli
Löparkväll på Bana i Roslagen Norrtälje
4 Juli
Resultattävling Visby Visby
4 Juli
PRK 3 Umeå
2 Juli
Sommartävling hopp och löp Luleå
2 Juli
Hoppsan 2: Stavhopp Lidingö
2-3 Juli
Fortumspelen Bollnäs
29 Juni
Åkersberga Sommarsprint Österåker
29 Juni
Skellefteå Hopptävling Skellefteå
28 Juni
Resultattävling 3 Helsingborg
28-29 Juni
Täby Stavhoppsgala Täby
28-29 Juni
Lundakvällen Lund
27 Juni
Thor GP Söderhamn
26 Juni
Kraftmätningen, Kval (För KA 2 IF och KFUM Kristianstad) Karlskrona
26 Juni
Gnestahoppet Gnesta
22 Juni
En Midsommarnattsdröm Lerum
22 Juni
Vätterspelen Jönköping
22 Juni
PRK 2 Skellefteå
21 Juni
GULDJAKTEN Bollnäs
21 Juni
Rekordjakten 2022 Deltävling 3 Sollefteå
21 Juni
Resultattävling 2 Helsingborg
20 Juni
Resultattävling Visby Visby
20 Juni
Sista chansen (Resultattävling) Stockholm, Spånga
17-18 Juni
Special Olympic Games Malmö
14 Juni
Grenjakt #3 Krokom
13 Juni
Skånska mästerskap, 2000m och 3000m Höör
11 Juni
Habo Challenge Habo
11 Juni
Rekordjakten 2022 Deltävling 2 Sollefteå
11 Juni
Kraftmätningen 15 år kval Löttorp
11-12 Juni
Finish Games Vellinge
11-12 Juni
Rosenbomspelen Karlskrona
11-12 Juni
Gutegalan Visby
9 Juni
Veckans Gren Sprint Lidingö
8 Juni
Campusspelen del 1 Umeå
8 Juni
Skånska Mästerskapen 5000 meter Ystad
8 Juni
PRK 1 Skellefteå
8-15 Juni
Lag UDM/Mix Motala
7 Juni
Resultattävling för barn, Kast i Helsingborg Helsingborg
6 Juni
Norrtälje Stadslopp Norrtälje
6 Juni
Papricaloppet Norrtälje
6 Juni
Marmakampen Alunda
6 Juni
KM Åkersberga SK Österåker
6 Juni
Kraftmätningen 2022 - Kval Enskede IP Stockholm
6 Juni
Kval Kraftmätningen Ystad Ystad
6 Juni
Resultattävling 800m Sandskogen Ystad
5 Juni
Mitt Norden Cup Sundsvall
5 Juni
Stefan Holm-Spelen Kil
4 Juni
Trelleborgsspelen Trelleborg
4 Juni
Niklas Minne Söderhamn
4 Juni
Kraftmätningen kval Söderhamn
4 Juni
Resultattävling Luleå
1 Juni
Veckans Gren Spjut Lidingö
1-15 Juni
Stockholmskampen Deltävling 2 Stockholm
30 Mai
Resultattävling Visby Visby
30 Mai
Guldjakt 30/5 Hudiksvall
29 Mai
Roslagens Sparbanksspelen Norrtälje
29 Mai
Klippanspelen Klippan
29 Mai
Karlskoga Friidrotts Ungdomsspel Karlskoga
29 Mai
Kvinnor 1500m Ljungby
28-29 Mai
Storsjöspelen Östersund
24 Mai
Rekordjakten 2022 Deltävling 1 Sollefteå
22 Mai
Personliga Rekordens Kväll Sundsvall
21 Mai
ICA Slätta Spelen Falun
21 Mai
Lag-SM Kval & Div 1 Svenska Friidrottscupen Täby
21-22 Mai
Danderydsspelen 2022 inkl Stafett-DM Danderyd
21-22 Mai
Ljungby Mångkamp Ljungby
21-22 Mai
Veteran SM Mångkamp Ljungby
20 Mai
Lag-UDM 13 år och Friidrottscupen 11 år Jönköping
19 Mai
Grenjakt nr 1 Östersund
18 Mai
Klubbmatch Hanviken-Mälarhöjden 1 Trollbäcken
18-24 Mai
Stockholmskampen deltävling 1 Stockholm
16 Mai
Resultattävling Visby Visby
15 Mai
Platen Games Motala
15 Mai
Trangiaspelen Krokom
15 Mai
Klubbmästerskap utomhus Bromma IF Stockholm
15 Mai
Lag-SM Kval Jönköping
14 Mai
Svenska Friidrottscupen div 2 Östra gruppen Ljungby
14 Mai
Svenska Friidrottscupen div 2 Västra gruppen Ljungby
14-15 Mai
Täby Open Täby
8 Mai
Mälaröspelen Ekerö
7 Mai
Vårkampen Hässleholm
7 Mai
Junespelen Jönköping
28 April
Träningstävling Luleå
25 April
Resultattävling Visby Visby
23 April
Palmkastet Trelleborg
9-10 April
Uddhoppet Växjö
3 April
Rekordjakten Norrtälje
2 April
Vårvinterspelen Umeå
2-3 April
Resultat tävling Kifab Arena Kalmar
27 März
Länsförsäkringar Ungdomsspel Bollnäs
27 März
Vårcupen Tranås
27 März
ISM Parafriidrott Bollnäs
27 März
Kretsmästerskapet i Helsingborg Helsingborg
19-20 März
Norrländska Inomhusmästerskapen (IRM / INLM) Ås
12 März
Falu IK Spelen Falun
9 März
Kretsmästerskap 13, 15 och 17 år Jönköping
9 März
Resultattävling Stockholm
6 März
Medaljjakten Bollnäs
6 März
Sunna Open Karlskrona
5 März
IVDM Jönköping
5-6 März
JSM + USM 17 Skellefteå Skellefteå
5-6 März
Malmö Indoor Challenge Malmö
2 März
Malmökastet Malmö
1 März
Kretsmästerskap seniorer/veteraner Jönköping
26-27 Februar
Nordiska Ungdomsspelen Ås (Östersund)
24 Februar
Resultattävling Jönköping
24 Februar
Kretsmästerskap Jönköping
23 Februar
IPRK2 Skellefteå
19 Februar
Kalmar Stav- och Längdhoppsgala Kalmar
19-20 Februar
Skelleftespelen inne Skellefteå
18 Februar
Lidingö Medeldistans resultattävling Stockholm
15 Februar
IFK Klubbtävling Februari 2022 Halmstad
13 Februar
Platen Indoor Games Motala
12 Februar
Kils inomhusspel Karlstad
12-13 Februar
Pallasspelen Malmö
12-13 Februar
Hissmoforsspelen Ås
11-13 Februar
Hammarbyspelen Extra Stockholm
4-6 Februar
Åhus Indoor Kristianstad
2 Februar
IPRK 1 Skellefteå
30 Januar
SKODA Vinterspel Bollnäs
30 Januar
Invitational MAI Malmö
29 Januar
Just Pole Vault Sollentuna
16 Januar
Sprinterträffen Lund
15 Januar
Hälsingespelen (Inställt) Bollnäs
15-16 Januar
KA 2-spelen Karlskrona
14-16 Januar
Täby Vinterspel (INSTÄLLD!) Stockholm
12 Januar
IFK Klubbtävling Januari 2022 Halmstad
9 Januar
Medaljjakten Bollnäs
9 Januar
MalmoeSprint Malmö
8 Januar
Öppet Hälsingemästerskap Bollnäs
8 Januar
IFK Klubbtävling Hopp januari 2022 Halmstad
8-9 Januar
Floraspelen Skellefteå